Jablonecká chůvička Nanny má úspěch v Japonsku

24. června 2013,

Česká společnost Jablotron rozšiřuje využívání monitoru hlídání dechu novorozence Nanny do dalších částí Japonska. Ryze český výrobek se již dva roky úspěšně využívá ve stovkách japonských nemocnic. Monitor dechu Nanny, který je na českém trhu dlouhodobě jedničkou, se nyní dostal do dalších japonských porodnic v okolí Osaky.


„Máme skvělý pocit z toho vidět, že se český výrobek chytil v japonských nemocnicích a navíc je úspěšný na tak vyspělém trhu,“ říká Milena Buschtová, produktová a obchodní manažerka Nanny a pokračuje: „Jsme pravděpodobně jediná česká firma, která do Japonska dodává zdravotnické prostředky.“

Podložky monitoru dechu z Jablotronu se v Japonsku distribuují pod označením BB Alarm a prodává je japonský partner TH Pharma. Rozdíl oproti českému trhu je mimo jiné v tom, že v Čechách se Nanny velmi dobře prodává do domácích postýlek, kdežto v Japonsku výhradně do nemocnic. „Důvod je prostý. V Japonsku je zvykem, že děti spí s rodiči v jedné posteli a podmínkou pro použití Nanny je vlastní postýlka,“ dodává Milena Buschtová z Jablotronu.

Monitor dechu kojence zachraňuje novorozené děti hlavně v prvních šesti měsících života před takzvaným syndromem náhlého úmrtí, kdy kojenec náhle a neočekávaně přestane dýchat. V České republice postihuje syndrom 25 dětí ročně.

Sledujte Nanny na Facebooku

Vyrábí a prodává

JABLOTRON ALARMS a.s.
Pod Skalkou 4567/33
466 01 Jablonec nad Nisou
  Telefon:
  E-mail:
800 800 522
zakaznicka.linka@jablotron.cz

Distribution of Nanny