Časté dotazy

„Moc nás těší váš zájem. Připravila jsem užitečné tipy a rady,
aby vám Nanny výborně posloužila.“

Milena Buschtová, produktová manažerka JABLOTRON ALARMS a.s.

Pokud níže nenajdete odpověď na svou otázku,
napište nám prosím na zakaznicka.linka@jablotron.cz
Odpovíme vám obratem.

Chci si Nanny koupit Nanny už mám

Jak se liší Nanny od ostatních monitorů dechu?

Rozměry snímací podložky (305 x 500 x 15 mm) jsou největší na trhu a spolehlivě pokryjí celou spací plochu – proto není třeba napojovat více podložek. Můžete však zvlášť dokoupit podložku pro použití ve druhé postýlce. Nízká spotřeba jednotky zajistí dlouhou životnost baterií, které jsou součástí balení. Jablotron má ideální zázemí pro výrobu. Při vývoji Nanny používáme nejmodernější technologie. Každý vyrobený kus pečlivě kontrolujeme a testujeme.

Mohu se na Nanny skutečně spolehnout?

Nanny hlídá vaše miminko 24 hodin denně, zatímco vy můžete v klidu odpočívat a sbírat síly na společné chvíle. Při každém zapnutí přístroj provádí zátěžový test baterie. Krátké bliknutí všech 3 signálek a pípnutí značí, že je vše v pořádku. Na nutnost výměny baterie vás včas upozorní blikání červené signálky. Zelené světélko bliká v rytmu dechu dítěte a vy máte jistotu, že je v pořádku. Mnohdy i falešný poplach vlastně poplachem není, protože dítě zareaguje na hlasitý zvuk alarmu a nadechne se.

Jaká ocenění Nanny získala?

Nanny je certifikovaný zdravotnický prostředek, který úspěšně funguje v mnoha nemocnicích a porodnicích po celém světě. Nanny získala také řadu ocenění. Největší odměnou je pro nás ale spokojenost tisíců maminek a tatínků, kteří mají klid a jistotu při péči o miminko.

Je Nanny skutečně nutná pro každé miminko?

Naprostou nutností je Nanny pro předčasně narozené děti a děti s nízkou porodní hmotností. Všechny děti do jednoho roku dýchají nepravidelně. Z nevyjasněných příčin se někdy stává, že se miminko zapomene nadechnout (tzv. Syndrom náhlého úmrtí kojence). K zástavě dýchání však může dojít i z jiných důvodů (zvratky, projev nemoci, spolknutí drobného předmětu apod.). Pokud chcete o své miminko pečovat skutečně zodpovědně, doporučujeme použít Nanny pro každé miminko.

Kde všude můžu Nanny používat?

Kromě postýlky je možné použití v kočárku, kolébce či koši. Musí však být dodrženy instrukce instalace a je třeba zamezit falešným alarmům (kočárek není v pohybu, nikdo se ho nedotýká a stojí na klidném místě).

Jakou matraci mohu společně s Nanny použít?

Při nákupu matrace do postýlky není třeba dbát zvláštních opatření – nedoporučujeme však příliš silné matrace (více než 12 cm), aby byla zachována vysoká citlivost a přesnost senzoru. Pro velmi malá miminka lze snímací podložku umístit přímo pod prostěradlo a až miminko povyroste, přemístíte ji pod matraci. Ideální je zakoupit naše matrace NANNY BABY nebo NANNY HAPPY KIDS, které jsou z kvalitního materiálu a byly s monitorem dechu testovány.

Jak monitorovat dvojčata?

Každé z dvojčat musí mít svoji samostatnou postýlku bez vzájemného dotyku. Každé dítě musí mít svůj samostatný přístroj a nezávislý monitor. Nelze použít ani dvě oddělené podložky připojené k jedné vyhodnocovací jednotce.

Nanny hlásí poplach, ale dítě pravidelně oddechuje

Ujistěte se, že snímací podložka může zaznamenat pohyb tělíčka dítěte. Děti do 3 měsíců mají nízkou hmotnost a nemění svoji pozici v postýlce, proto je možné umístit snímací podložku přímo pod prostěradlo, osušku či deku. Tím omezíte možnost falešných poplachů. Jakmile se začne dítě v postýlce pohybovat, vložte snímací podložku pod matraci. Pokud dítě leží nakloněno (má mít na radu lékaře hlavičku výše), je nutné zachovat dobrý mechanický kontakt mezi dítětem, matrací a snímací podložkou. Podložte rošt (ne pouze matraci) nebo zadní nohy postýlky. Zkontrolujte, zda matrace skutečně doléhá svou vahou na snímací podložku.

Po vyjmutí dítěte z postýlky nenastal poplach

V takovém případě může podložka reagovat na další záchvěvy – například: chůze okolo postýlky (zejména pokud stojí na parketách nebo plovoucí podlaze), vítr, vibrace blízko stojící lednice apod. Snažte se tyto vlivy co nejvíce omezit.

Po zapnutí hlásí přístroj vybité baterie

Zkontrolujte, že jste nepoužili dobíjecí baterie - mají nižší napětí a Nanny je vyhodnotí jako vybité. Používejte pouze alkalické baterie (jsou součástí balení).

Přístroj již nereaguje na pohyby dítěte, ale dříve fungoval dobře

Příčinou může být poškozený přívodní vodič nebo konektor na vodiči. Kontaktuje prosím servis.

Jak postupovat při závadách?

Ve většině případů se nejedná přímo o závadu výrobku. Nejprve prosím volejte naši poradenskou linku na telefonním čísle 800 800 522, abychom problém společně vyřešili co nejrychleji. Pomůžeme vám s pochopením výrobku a jeho instalací. V případě technické závady pro vás najdeme to nejlepší řešení.

Lze Nanny udělat servis?

Nanny je certifikovaný zdravotnický prostředek s 2letou zárukou – v této lhůtě provádíme servis zdarma. Po uplynutí této doby je potřeba zakoupit novou podložku.

Sledujte Nanny na Facebooku

Vyrábí a prodává

JABLOTRON ALARMS a.s.
Pod Skalkou 4567/33
466 01 Jablonec nad Nisou
  Telefon:
  E-mail:
800 800 522
zakaznicka.linka@jablotron.cz

Distribution of Nanny